Porter / Karczewska + Rita Pax – Syntezje, Klub Studio – fotorelacja i przemyślenia

29 października 2023, krakowski Klub Studio. Koncert wieńczący Festiwal Syntezje. Wystąpił weteran polskiej sceny muzycznej John Porter z Agatą Karczewską i Rita Pax z projektem  Tribute to Breakout.

Najpierw zagrał i zaśpiewał Rita Pax. Koncert Tribute to Breakout… i faktycznie, były utwory tego zespołu. Zapowiadając koncert, wokalistka Paulina Przybysz powiedziała, że nie usłyszymy bluesa a interpretacje będą ich autorskie. I były. Nie było tam bluesa ani też najmniejszej odrobiny ducha starych Breakoutów. Przyjemnie się tego słuchało, ale dla ortodoksyjnego fana brzmień Brakoutów – było to dość… dziwne? Odarte z “brekautowości” kompozycje – brzmiały “nijak”, pomimo, że muzycznie tą ekipę oceniam wysoko.

Później wystąpił John Porter z Agatą Karczewską i zespołem. Ze sceny powiało profesjonalizmem, takim, że aż zabolało. Zaśpiewali i zagrali świetny koncert zebrali manatki i odjechali. Chciałbym tu dodać, że jestem fanem Johna Portera od jego pojawienia się w Polsce (a było to dość dawno). Mimo zmian osób towarzyszących John Porter brzmi tak samo, lubię taką stylistykę, ale ileż można!?

Poradnia psychoterapeutyczna Warszawa | psychoterapeuta warszawa | kancelaria adwokacka Gliwice