o mnie

Fotografia to emocje, a fotografowanie muzyki to tak naprawdę fotografowanie ludzi którzy ją tworzą i tych, którzy ją odbierają. Muzyka to też emocje – tak więc, mamy tu do czynienia z kumulację emocji … co staram się pokazać w moich zdjęciach.
Mój nauczyciel fotografii na wstępie powiedział: Nie nauczę was fotografowania. O abberacji, głębi ostrości czy właściwościach obiektywów możecie poczytać w podręcznikach fotografii. Będę usiłował nauczyć was patrzenia na świat który roztacza się wokół … Bardzo mądre słowa, usiłuję patrzeć – i widzieć …. i fotografować :). Jako ciekawostkę dodam, że uczyłem się i posiadam umiejętności fotografii analogowej wraz z obróbką zdjęć w „prawdziwej” ciemni fotograficznej.
Przez wiele lat nie miałem potrzeby posiadania własnej strony internetowej poświęconej fotografii. Dlaczego … ??? Bo moje zdjęcia bardzo często są prześwietlone, niedoświetlone, poruszone, źle skadrowane …
Moim zdaniem nie o to do końca chodzi. Fotografia powinna posiadać „coś”, uczucia, emocje, światło, cień, różnie to bywa. Nie chcę tu filozofować, podsumowując: fotografując – zdecydowanie większą uwagę zwracam na treść niż formę.

Poza tym jestem dziennikarzem, redaktorem naczelnym serwisu Muzyczny Kraków. Prowadzę też cykliczne audycje radiowe Muzyka Na Szczytach w rozgłośni JAZZKULTURA.PL.