Bonawentura, Knedlove i Miłosz Skwirut – dzień w Starym Saczu

25 lutego 2024 roku, miałem wielką przyjemność spędzić jeden dzień na Festiwalu Podróży i Przygody BONAWENTURA w Starym Sączu. Zwieńczeniem dnia (i festiwalu) był koncert grupy KNEDLOWE. W tym dniu bardzo wiele się działo, co opiszę i pokażę.

Wielokrotnie już pisałem, że w zaczarowanym Starym Sączu znajdują się uskoki czasoprzestrzenne. Tym razem przestrzeń “uskoczyła na legalu”, czyli w trakcie Festiwalu Bonawentura. To już 13 edycja tego wydarzenia, które w branży podróżniczo-przygodowej, jest ogólnie znany. Gościł największych polskich podróżników – a to wszystko dzieje się w malutkim Starym Sączu.

Bonawentura to kolejny starosądecki ewenement. Festiwal o wieloletniej historii, jak inne wielkie wydarzenia w mikroskali. Właśnie ta kameralność starosądeckich festiwali (a jest ich kilka) stanowi o ich wielkiej wartości. Festiwalowi zaproszeni goście czy artyści, są na wyciągnięcie ręki, można z nimi porozmawiać, czasem usiąść i wypić kawę. To nie do pomyślenia na stołecznych (mniej stołecznych też) wydarzeniach. Tu czas płynie inaczej (czasowy uskok???), nikt się nie śpieszy – ludzie mają czas dla siebie. Całkiem inaczej jak na wydarzeniach organizowanych przez organizacyjne festiwalowe kombinaty wielkich miast.

Zwieńczeniem Festiwalu Bonawentura był koncert grupy KNEDLOVE. Występujący artyści do ludzie młodzi, ale dojrzali muzycy. Ich repertuar, to własne kompozycje w nurcie mainstreamowym, gdzie wspaniale poruszają się pomiędzy liryką a naprawdę ciężkimi brzmieniami. Koncert podobał się zebranej publiczności… i piszącemu te słowa. To był naprawdę kawał dobrej (solidnej) muzyki,

Do pełni szczęścia KNEDLOWE potrzebują jeszcze własnej stylistyki, czegoś co odróżni ich i wyróżni. O co mi chodzi? Ano o to, że kiedy usłyszymy po raz pierwszy piękny utwór, to nie będziemy czekać na jego koniec, aby z zapowiedzi dowiedzieć się że to KNEDLOWE. Ma być tak, że po kilku taktach powiemy: Słuchajcie, to nowy kawałek KNEDLOVE! Myślę, że wszyscy doczekamy tych czasów 🙂

Poradnia psychoterapeutyczna Warszawa | Adwokat Gliwice | fotografia koncertowa