Dakha Brakha – Hype Park, listopad 2022

W piątek, 25 listopada 2022, w krakowskim Hype Parku zagrała ukraińska formacja Dakha Brakha. To zespół wyjątkowy, łączący ukraińską muzykę ludową ze światowym dziedzictwem ethno world (to moje osobiste odczucie). Na tym koncercie słuchacze otrzymali gigantyczną dawkę pięknej, bardzo emcjonalnej i energetycznej muzyki. Na koncercie piętno odcisnęła wojna w Ukrainie, ale nie mogło być inaczej. To jedno z najbardziej haniebnych wydarzeń w historii naszej cywilizacji.

Tan zespół obserwuję od wielu lat. W czerwcu ubiegłego roku zagrali w Krakowie. Byłem na tym koncercie i miałem przyjemność wykonywania fotorelacji, którą można zobaczyć poniżej. Ten koncert, mimo, że czasu upłynęło niewiele był inny. Wojna zmieniła wykonawców i to było wyraźnie widoczne. Wojna zmienia ludzi, szczególnie ludzi wrażliwych – jakimi są artyści.

Koncert był piękny. Zespół Dakha Brakha cały czas artystycznie się rozwija. Usłyszeliśmy starsze i nowe kompozycje. Wykonano również utwór poświęcony pamięci ofiar wojny w Ukrainie. Wyjątkowo sugestywny i bardzo emocjonalny. W czasie jego trwania, publiczność zamarła w milczeniu.

Wspaniała atmosfera i niezwykli wykonawcy. To już moje drugie ich fotografowanie, i piekne zdjęcia:

Foto © Andrzej Wodziński. All rights reserved.

Dakha Brakha w Krakowie – pełna relacja i więcej zdjęć w serwisie Muzyczny Kraków.