Grajdół Festiwal 2023 – wspaniały festiwal, tylko dla twardzielek i twardzieli!

Grajdół Festiwal odbył się w dniach czerwca 2023 roku w okolicach Bacówki nad Wierchomlą w Beskidzie Sądeckim. Organizatorzy zastosowali „bardzo restrykcyjny filtr uczestników”, przez co wydarzenie to pozostaje (i mam nadzieję, że tak będzie), całkowicie oryginalne i niepowtarzalne.

Otóż, aby wziąć udział w festiwalu Grajdół trzeba było wspiąć się piechotą na wysokość 895 m n.p.m. do Bacówki nad Wierchomlą, Niby nie wysoko, ale nie ma możliwości dojechania tam samochodem. Oznacza to ponad godzinny marsz. Festiwal nie oferował noclegów, więc trasę należało pokonać z plecakiem w którym znajdował się namiot, śpiwór i coś na czym się śpi plus ekwipunek potrzebny do życia i ciepłe odzienie, bo noce w górach bywają zimne.

Wiem coś o tym, bo zapomniałam zabrać ŚPIWORA! … Musiałem improwizować 🙂

Uchroniło to organizatorów przed najazdem „zawodowych festiwalowiczów”, będących bardzo często „zakałą” sympatycznych wydarzeń. Na Grajdole był ten kto bardzo tego chciał i był to jak najbardziej świadomy wybór.

FESTIWALOWICZE to największy potencjał wszelkiego rodzaju festiwali. Ważne jest miejsce, występujące zespoły, imprezy towarzyszące, ale to właśnie jego uczestnicy tworzą niepowtarzalny nastrój wydarzenia.

Spotkałem tam ludzi, którzy nie godzą się na cywilizację grila i disco polo. Otwartych na świat i innych ludzi. To bardzo przykra refleksja, ale obecne czasy pompują w nas miałką papkę wspomnianego poprzedni grila i disco polo, koniecznie nowych smartfonów, smartłoczy, chrupek, przekąsek, batoników a to wszystko przepuszczone przez tiktoka, instagrama i inne podobne wynalazki.

Było pięknie!

adwokat w Gliwicach // psychoterapia Warszawa