Galeria Pannonica

MUZYKA // PANNONICA // LUDZIE // PODRÓŻE & NATURA // STREET FOTO // MISZ & MASZ


Serbowie, Romowie, Polacy i kilka innych nacji, przedział wiekowy 0-80. Wytatuowane dziewczyny z kolczykami w różnych dziwnych miejscach i przemiłe panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Dużo dzieci, psy a do tego majestatycznie przechadzające się konie … Wokół słychać „proszę, „dziękuję”, „przepraszam”, „czy mogę w czymś pomóc”. Wszyscy są mili i uśmiechnięci, życzliwi sobie i całemu światu … To nie jest opis Arkadii – krainy szczęśliwości, to nie fragment książki science fiction, to wszystko działo się naprawdę. Tak było w Barcicach Dolnych koło Starego Sącza, nad Popradem.

Powyżej początek mojej przygody z Pannonica Folk Festival w Barcicach dolnych koło Starego Sącza, tak zaczynała się moja relacja na łamach serwisu Muzyczny Kraków. Był rok 2014 i II edycja festiwalu. Od tego czasu festiwal znacznie się powiększył, stał się znany i poważany.

Nie zmienił się jego duch i nastrój. To co napisałem powyżej – nadal pozostaje aktualne. Wybór zdjęć był dla mnie koszmarem … posiadam ich kilka tysięcy. Te które widać poniżej, usiłują oddać atmosferę ostatniego weekendu sierpnia w Barcicach Dolnych koło Starego Sącza – nad Popradem 🙂

Więcej o Festiwalu Pannonica: